img

Jak zaručeně (ne)mít hezké fotografie ze svatebního obřadu...?

Jak zaručeně (ne)mít hezké fotografie ze svatebního obřadu...?
 

K napsání tohoto článku mě přimělo množství venkovních obřadů, kterých jsem se účastnil a v danou chvíli už neměl možnost ovlivnit průběh nejdůležitější části slavnostního dne. Jsou místa, kde to znám a mohu s postavením směru obřadu předem poradit, ale když jedu někam poprvé a už je vše přichystáno tak, o čem se rozepíšu, je zaděláno „na průšvih“, se kterým nejde nic udělat.

 1.8.2018

S čím při plánování svatby neotálet?

S čím při plánování svatby neotálet?
 

Na počátku plánování svatby se před budoucími novomanželi otevírá velký kolotoč hledání, zjišťování a sepisování všeho možného. Kromě toho si po určení data svatby a výběru místa pro hostinu většina párů uvědomí, že je důležité mít kolem sebe profesionály, kteří se o ně v rámci svého oboru postarají. Problém ovšem může nastat ve chvíli, když se s objednávkou služeb okolo svatby otálí v domnění, že tohle může počkat.

 19.3.2018

Každá zkušenost se časem hodí

Každá zkušenost se časem hodí
 

Někdy mi svatebčané připraví opravdu nezapomenutelné zážitky. Ty pozitivní samozřejmě převládají, tady bych se ale rád zmínil o sérii událostí z jedné dávné veselky, které mě s odstupem času baví dodnes :-)

 28.2.2018

Mé nejoblíbenější svatební fotografie ...a jak vznikly

Mé nejoblíbenější svatební fotografie ...a jak vznikly
 

Každý fotograf je rád za podařený záběr. A na svatbě dvojnásob. Tam totiž není skoro na nic dost času a dobré snímky vznikají zejména díky praxi a umění být v danou chvíli tam, kde je potřeba. A často jde o sekundy …ale ještě víc o úhel pohledu.

 23.2.2018

Srandokaps fotografa :-)

Srandokaps fotografa :-)
 

Být fotografem může být často oříšek i legrace. A to nejen při focení svateb. Zejména ženy dokáží svými představami překvapit natolik, že je někdy lepší počítat do deseti a až pak odpovědět :-)

 20.2.2018

Svatební album začíná přípravami

Svatební album začíná přípravami
 

Svatební album není jen o fotkách s rodinou či pozvanými přáteli. Svatbě, stejně jako každé jiné velké oslavě, předchází řádné přípravy nejen měsíce dopředu, ale i v den samotný. Proto je dobré vědět, na co se zaměřit a mít vše důležité v hledáčku.

 18.1.2018

Když fotí i svatební hosté...

Když fotí i svatební hosté...
 

Fotografování na svatbě není zakázáno, přesto existují určitá nepsaná pravidla a úhly pohledu, o kterých byste možná měli vědět. Pokud se tedy na nějakou tu svatbu chystáte a plánujete, že budete i fotit, tak právě pro Vás je tento článek.

 11.1.2018

Fotograf vám pomůže i se sestavením svatebního harmonogramu

Fotograf vám pomůže i se sestavením  svatebního harmonogramu
 

Při plánování svatby a jejího harmonogramu se nebojte čerpat ze zkušeností osvědčených dodavatelů nebo jiných nevěst. Rád bych přidal i pár svých zkušeností, které vždy ještě více rozeberu na osobní schůzce.

 9.1.2018

Kdy a proč by měl dát fotograf na vlastní intuici?

Kdy a proč by měl dát fotograf na vlastní intuici?
 

Běhání po svatbách s foťákem na krku se může po čase stát rutinou, kterou ani nevnímáte jako nějakou velkou slávu, ale soustředíte se jen na svou práci a jste rádi za jakoukoliv změnu v tradicích a zvycích. Co ale předchází fotografově účasti na veselce, je informační schůzka, kdy se s nastávajícími novomanželi setká, přednese jim způsob své práce, tu a tam něco poradí a v neposlední řadě si vyslechne jejich představu o svatebním albu …tedy pokud nějakou mají. Téměř vždy se dozví, jak se budoucí ženich nerad fotí, a tak ke všem radám a doporučením přidá ještě pár motivačních vět o tom, že i focení bude fajn :-)

 9.1.2018
 
 

info@okmzik.cz
+420 603 293 676

new 2017

Zachytím Váš jedinečný
OKmžik
 
TOPlist