img

Svatební album začíná přípravami

Svatební album není jen o fotkách s rodinou či pozvanými přáteli. Svatbě, stejně jako každé jiné velké oslavě, předchází řádné přípravy nejen měsíce dopředu, ale i v den samotný. Proto je dobré vědět, na co se zaměřit a mít vše důležité v hledáčku.

 

Pokud si novomanželé přejí svým svatebním albem vyprávět příběh celého dne, je vhodné začít ho přípravami nevěsty a pokud možno i ženicha. Během fotografování začátku dne není nutné pořizovat stovky záběrů líčení z různých úhlů, stačí být u finální práce vizážistky či oblékání do svatebních šatů. Před tím je dostatek času na pořizování záběrů svatebních propriet, jako jsou např. šaty, boty, šperky, prstýnky apod. Rozhodně by ale měly být zachyceny chvíle setkání s ženichem nebo poděkování rodičům.

 

svatební boty

 

Fotografie z příprav nevěsty by měly být spíše reportážní, bez zbytečného zdržování a lámání do různých póz. Je také hezké, když je např. maminka, která bude přítomná oblékání do šatů nebo zapínání šperků, už ustrojená a nalíčená. Pro přípravy doporučuji vybrat místnost, která je alespoň trochu uklizená.

 

Pár tipů na fotografování příprav ženicha:

 

Najít způsob, jak fotografovat ženicha, může být někdy docela oříšek. Velmi často se setkávám s tím, že se ženich nerad fotí nebo neví, jak se před objektiv postavit. V takovém případě přijde vhod, když mu fotograf ukáže, jakou by  mohl zaujmout pozici. Je to mnohem rychlejší než zdlouhavé vysvětlování, co by měl udělat.

 

 

Když už je ženich ustrojený, je dobré při focení vycházet z mužské přirozenosti a někam ho posadit, nebo o něco opřít. V takovém případě se bude cítít uvolněný a nebude mu dělat problém spolupracovat.

 

 

Fotografie z příprav nejsou samozřejmě tak důležité jako například fotografie z obřadu, je ale velmi příjemné si díky nim připomenout průběh celého svatebního dne a ne jen tu krátkou chvíli, kdy novomanželé stáli před oltářem.

 

 
 

ZPĚT NAHORU

 
 

info@okmzik.cz
+420 603 293 676

new 2017

Zachytím Váš jedinečný
OKmžik
 
TOPlist